Wygładzanie tynków

Wygładzanie tynków

Project Managment

Ta technika wykańczania powierzchni tynków glinianych znana jest głównie za granicą, gdzie ponad 80% powierzchni tynków z gliny jest przetwarzanych w ten sposób. Podczas szlifowania ziarenka piasku wychodzą na powierzchnię i tworzą powierzchnię strukturalną odpowiednią do malowania, ponieważ następuje trwałe uwolnienie kamieni. Podczas wygładzania tynku glina wnika w powierzchnię, tworząc stałą i gładką powierzchnię.

Wszystkie ostateczne tynki gliniane Picas nadają się do tworzenia gładkich powierzchni.

Przed nałożeniem tynku podłoże z gliny należy dokładnie zwilżyć!

Pierwszą warstwę drobnego tynku glinianego nanosi się za pomocą drewnianej lub plastikowej kielni. Niech ta warstwa będzie naj mocniejsza i zaczekaj, aż pęknie. Wepchnij kciuk w tynk. Jeśli tynk nie przyklei się na dłoń i jest nadal wilgotny, nałóż drugą warstwę tynku za pomocą nierdzewnej kielni. Ta warstwa powinna być wykonana z najwyższą ostrożnością, aby stworzyć gładką powierzchnię bez „otworów”.

Wygładzanie za pomocą miękkiej stalowej pacy do układania jak największej powierzchni, tak aby dotykała co najmniej 1/4 jej powierzchni. Na tym etapie musisz osiągnąć zagęszczanie powierzchni j warstwy tynku glinianego podczas drugiego wygładzania. Jeśli w pewnym momencie polerujesz tynk na kielni, pomiń go i wróć do niego nieco później. Na tym etapie staraj się uzyskać jak najmniejszą ilością pociągnięć na wykańczanym tynku glinianym. Jeśli chcesz kilkakrotnie pociągnąć pacą, możesz uzyskać niepożądane szare plamy na tych powierzchniach, których nie można usunąć! Te plamy mogą również wystąpić, jeśli pracujesz na zbyt suchym tynku. Jeśli powierzchnia jest pęknięta, zaleca się zwilżyć ją opryskiwaczem ręcznym, po zwilżeniu odczekać 2 minuty, a następnie kontynuować pracę.

Ostateczne wygładzanie odbywa się zawsze przy pomocy plastikowych narzędzi. Najbardziej odpowiednia jest japońska paca, ale można też użyć plastikowego koła wykonanego z jogurtu lub musztardy. Najważniejsze, aby tynk nie przylgnął do wieczka i w ruchu kołowym rozproszyć całą powierzchnię.
Michał Navratil

picasvideo