Grunt szorstki Picas

Grunt szorstki Picas

Project Managment

Powłoka z gliny poprawiająca przylepność tynków do podloża przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Skład – naturalna glina bez domieszek.

Charakterystyka – powłoka adhezyjna i penetracyjna. Powłoka nakładana jest na chłonne podłoża w celu zwiększenia przyczepności tynków gliniastych Picas do podłoża. Jednocześnie służy również do wyrównania chłonności.

Parametry techniczne:

Frakcja – 0 – 1,0 mm

Zużycie wody – 0,7 – 1,0 l / kg

Zalecana grubość warstwy – do 1,5 mm

Zużycie materiału – ok. 1,2 kg / m2

Kolor – naturalny brąz

Opakowanie – 40 kg (papierowa torebka)

Przygotowanie podłoża – Podłoże musi być suche, mocne, chłonne, bez kurzu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Podłoże musi być wystarczająco dojrzałe. Większość systemów murowych (z wyjątkiem muru ceramicznego i murowanego z cegły glinianej) i gładkiego betonu należy najpierw pokryć klejem cementowym do uzyskania szorstkiej powierzchni. Ta uzyskana powierzchnia jest następnie powlekana ” gruntem szorstkim “. Przed nałożeniem “gruntu szorstkiego” należy zawsze dokładnie zwilżyć podłoże.

Obróbka – farba jest dostarczana w postaci proszku. Jest on przetwarzany ręcznie w mieszalniku lub kubełku za pomocą ręcznego mieszadła. Woda jest powoli dodawana do zaprawy, aż osiągnie optymalną konsystencję. Zawiesinę należy co jakiś czas przemieszać. Zapobiega to zsuwaniu się ciężkich cząstek na dno wiadra. Nakładanie na podłoże wykonuje się za pomocą pędzla murarskiego lub ręcznej obrzutki. Po pomalowaniu podłoża tynk gliniasty nakłada się na równomierną mokrą powłokę. Jeśli grunt wyschnie, należy go zwilżyć wodą. Na grunt szorstki można nakładać tylko gliniane tynki!

Aplikacja – Powłoka klejąca jest stosowana prawie zawsze przy nakładaniu szorstkiego lub drobnego tynku na chłonne podłoża (mata z trzciny, drewniany ruszt, glina niepalona i cegły palone, gruboziarnisty beton, klej z klejów budowlanych itp.).

Przy stosowaniu gruntu szorstkiego przyczepność tynku do podłoża wzrośnie o 40% !!!!