Picas Art

Picas Art

Project Managment

Tynki z serii ART są przeznaczone do wnętrz (w tym łazienek), gdzie właściciel preferuje bezpośredni kontakt z materiałami glinianymi i chce zobaczyć ich głębię. Tynki te mogą być nakładane na wszystkie ściany w jednym pomieszczeniu, przy czym wnętrze nie staje sie zauważalnie ciemniejsze niż w przypadku tynków z serii Econom, które nie są wytwarzane w jasnych odcieniach.

 

Ta seria tynków była opracowywana przez prawie dwa lata. Początkowo głównym celem było stworzyć tynk wyłącznie z wykorzystaniem produktów natury. Wydaje się to oczywiste, ale nie jest to zasada dla wszystkich producentów tynków glinianych.

Większość z nich dodaje do tych tynków różne pochodne, które nie są szkodliwe (według wcześniejszych doświadczeń), ale są poddawane skomplikowanym procesom chemicznym, które pozostawiają niezatarty ślad w naturze. Próbowałem używać materiałów naturalnie występujących w naturze. To maksymalizuje wiarygodność tego naturalnego materiału. Dla mnie osobiście tynk z serii Art. należy do najlepszych, jakie powstały pod marką „Picas”.

Michal Navrátil    

Seria ART wykonana jest z czysto naturalnych kolorowych glin (bez dodatku pigmentów), marmuru, włókien organicznych i mieszanek ziołowych. Podstawowa seria składa się z serii ośmiu kolorów( antracytowoczarny, antyk biały, orzechowoczerwony, koralowopomarańczowy, karmelowobrązowy, szaroniebeski, waniliowożółty, oliwkowozielony )

Te kolory można mieszać swobodnie między sobą, tworząc niezliczoną liczbę odmian kolorów. Możesz mieszać Antyczną Biel z naturalnymi pigmentami, aby uzyskać bardziej różnorodny zakres kolorów. Zalecamy stosowanie naturalnych pigmentów ziemnych.

Końcową powierzchnię można uzyskać techniką gąbkowania, gdzie na powierzchni pojawi się drobny piasek lub techniką wygładzania (według arkusza danych technicznych), w którym drobne ziarna piasku zostaną dociśnięte do tynku, a cząstki gliny wyjdą na zewnątrz tynku). Taka powierzchnia obrabianego materiału wykazuje dużą wytrzymałość i nie powoduje luźnego piasku na warstwie zewnętrznej tynku jak to ma się w przypadku gąbkowania..

Na tynku nie są wymagane dodatkowe zabiegi powierzchniowe np. (malowanie).

Powierzchnia tynku nie jest zabarwiona, a struktura jest jednolita. W celu zwiększenia uzyskania naturalnego wyglądu, można dodać kilka rodzajów ziół do tej serii. Obecnie oferujemy trzy rodzaje domieszek:

  • stokrotka – drobne pręty od środka rośliny. Sprawia przyjemny miękki wygląd na powierzchni.
  • trawa krótka. Tworzy bardziej rustykalny wygląd.
  • trawa długa. Tworzy większą dynamikę ścian (łodygi roślin rozmieszczone są w tynku zgodnie z kierunkiem zastosowania)