Picas Econom

Picas Econom

Project Managment

Tynki z serii Econom przeznaczone są do wnętrz (w tym łazienek), w których właściciel preferuje bezpośredni kontakt z materiałami ilastymi i chce zobaczyć ich głębie. Te tynki mają bardzo naturalny, ale ciemniejszy wygląd.

Wskazane jest, aby zawsze tynki z tej serii kontrastowały z jasniejszymi tynkami z serii Art.

Głównym tynkiem podstawowym jest tynk z włóknem konopnym , który może być tynkiem pośrednim służącym do wklejenia siatki zbrojącej lub może zostać zastosowany jako tynk końcowy. Ewentualnie może zostać w ostateczności pomalowany paroprzepuszczalnymi farbami naturalnymi, które nie mają wpływu na właściwości tynku (powłoki wapienne, kazeinowe i krzemianowe).

Seria ekonomiczna  wykonana jest z czystych glinek naturalnych, sortowanego piasku i włókien organicznych. Wyróżnia ją cztery podstawowe kolory : brązowy z włóknem konopnym, jasny (światło), czerwony i beżowy. Te cztery kolory można mieszać ze sobą dowolnie uzyskują szeroka gamę kolorów.

(drobnoziarnisty beżowy, drobnoziarnisty czerwony, drobnoziarnisty jasny, drobnoziarnisty podstawowy ( włókno konopne ) )

 

Baza tynku brązowego z włóknem konopnym może być dowolnie pigmentowana za pomocą naturalnych pigmentów ziemnych. Picas proponuje osiem kolorów ziemnych :

Grupa 1 (zieleń wiosenna, żółć piaskowa)

Grupa 2 (brąz leśny, brąz buk, rudy rudzik)

Grupa 3 (brąz ziemisty, czerwona cegła)

Grupa 4 (brązowa jesień)

 

Zaletą tej serii jest wysoka odporność na ścieranie powierzchni, badanej w niemieckim laboratorium w Kassel u Prof. Gernota Minke.

<< Pobierz protokół minke >>